DK System FUNKCJE DANE TECHNICZNE DO POBRANIA WSPÓŁPRACA KONTAKT UE

DANE TECHNICZNE

Poniżej zaprezentowano kluczowe informacje techniczne regulatora PELLET PRO 7 TOUCH.
Pozwalają one na zrozumienie zasady działania urządzenia i jego funkcjonalności od strony instalatora
lub projektanta palnika czy kotła na pellet.

DANE TECHNICZNE

Regulator PELLET PRO 7 TOUCH do kotłów na pellet to urządzenie składające się z dwóch modułów:
- Modułu wykonawczego - sterującego pracą kotła,
- Modułu panelu - do wizualizacji procesu i nastaw kotła.

Moduł wykonawczy steruje bezpośrednio pracą kotła. Umieszczony jest w obudowie modułowej przystosowanej do montażu na szynę DIN w rozdzielnicy naściennej lub bezpośrednio w kotle.

Moduł panelu z dotykowym wyświetlaczem 7 cali służy do wizualizacji procesu oraz wprowadzania ustawień do systemu przez użytkownika, serwisanta czy producenta kotła.

Oba moduły komunikują się poprzez magistralę RS-485 lub transmisję radiową w paśmie ISM 868Mhz. Pamięć wewnętrzna regulatora pozwalaja na dwutygodniowy zapis mierzonych wartości. Zapisywane dane można archiwizować, na ich podstawie możliwe jest rozpoznanie nieprawidłowości pracy, wysokiego zużycia paliwa czy niedostatecznego zaopatrzenia w ciepło a także zdalną diagnostykę przez serwis producenta kotła. Za pośrednictwem portu USB dostępnego na panelu jest możliwość aktualizacji oprogramowania w trybie offline. Po zdalnym pobraniu nowej wersji oprogramowania z serwera użytkownik może sam zaktualizować wersję programu w swoim sterowniku.

 

DANE TECHNICZNE

 

ZALECENIA INSTALACYJNE

Regulator znajduje się w obudowie modułowej przystosowanej do montażu na szynę DIN. Regulator nie posiada wyłącznika. Po stronie zasilania należy zainstalować wyłącznik główny rozłączający wszystkie bieguny o odległości styków nie mniejszej niż 3 mm oraz zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe.

Przewody należy prowadzić w korytkach do krępowania przewodów. Grupowanie przewodów powinno być tak zaplanowane aby w łatwy sposób było możliwe podłączanie lub wymiana przewodów czujnikowych lub prądowych. Przewód palnika i jego złącza po stronie modułu wykonawczego nie powinny być łączone ze złączami pomp, zaworów czy czujników (dotyczy przewodów prądowych oraz sygnałowych). Kable napięciowe ~230V oraz sygnałowe należy układać oddzielnie.

Wszystkie urządzenia zasilane napięciem ~230V oraz obudowy metalowe należy uziemić odpowiednimi przewodami za pomocą listwy zaciskowej ochronnej montowanej na szynę DIN.

Podczas montażu należy stosować wtyki z właściwymi dla odpowiednich podzespołów przewodami, które skutecznie minimalizują ryzyko wystąpienia błędu podczas podłączenia. Złącza wszystkich przewodów zarówno po stronie przewodu jak i na styku w gniazdach powinny być pewnie osadzone uniemożliwiając ich przypadkowe wysunięcie. Brak połączenia może wywołać blokadę pracy lub wyświetlenie błędu.

 

SCHEMAT POŁĄCZEŃ

 

 
UE

© DK System 2023

PROJEKT UE

POLITYKA PRYWATNOŚCI

COOKIES